שאלות נפוצות

במהלך כל חודש אתם משלמים מס הכנסה מהמשכורת שלכם (תוכלו לראות זאת בעצמכם דרך תלוש המשכורת). המס הזה מחושב על בסיס הערכה של ההכנסה שצפויה לכם באותה שנה. לפעמים, במהלך השנה ישנם שינויים אשר משפיעים על הטבות המס שאתם מקבלים מהמדינה (לדוגמה: החלפת מקום עבודה, סיום תואר אקדמי, תרומת כסף למוסדות מוכרים, נולד לכם ילד/ה ועוד). המצב שנוצר גרר ששילמתם יותר כסף ממה שהייתם אמורים לשלם ולכן מגיע לכם לדרוש את הכסף הזה חזרה. תוכלו לדרוש 6 שנים אחורה והכסף שלכם אפילו צובר ריבית של 4% ועוד הפרשי הצמדה ! אנחנו פה בשביל לעזור לכם לבצע את כל התהליך הבירוקרטי והארוך של החזר מס במקצועיות רבה, ולהחזיר לכם את הכסף, שמגיע לכם!!

שכירים 

 הגעתם למקום הנכון! סימס החזרי מס מטפלת בכל השכירים שמגיע להם החזרי מס!

עצמאיים

 גם הגעתם למקום הנכון! עצמאיים מחויבים להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה בכל שנה. הדו"ח הזה נחשב מעין בקשה להחזר מס- ולכן אם מגיע לכם החזר ואתם עצמאים, כנראה וכבר קיבלתם אותו. במידה ואתם מחפשים רואה חשבון שיעזור לכם עם הגשת הדו"חות לעסק, תוכלו לפנות למשרד שלנו שמטפל בעצמאיים: 03-575-2999 .

השאירו לנו פרטים ונאמר לכם! הבדיקה הראשונית היא חינמית לחלוטין ! לחצו כאן

אני בשירות הסדיר שלי ולא עובד

במידה ואתם לא עובדים ואתם בשירות הסדיר, כנראה ואין סיבה להחזר מס. אבל אנחנו פה בשבילכם כאשר תשתחררו ותתחילו לעבוד!

אני בשירות הסדיר שלי ועובד

במידה והחלפתם עבודה/אתם עובדים במספר מקומות במקביל ולא עשיתם תיאום מס/ משכתם כסף מקופת גמל ועוד- בהחלט יכול להיות שמגיע לכם החזר מס!

סיימתי שירות סדיר ועברתי לעבודה באזרחות/ סיימתי שירות סדיר ועברתי לקבע

סיום שירות סדיר מזכה אותכם בהטבת מס ! אם השתחררתם והתחלתם לעבוד- בהחלט ייתכן ומגיע לכם החזר מס. אם השתחררתם ועברתם לשירות קבע- ייתכן ומגיע לכם החזר מס. אם השתחררתם ועברתם בין מספר מקומות עבודה/ עבדתם במספר מקומות עבודה במקביל/ עשיתם תואר וסיימתם/ התחתנם ונולדו לכם ילדים/ לקחתם משכנתא/ תרמתם כסף ועוד- זה לא משנה שרק השתחררתם ולכן כנראה ומגיע לכם החזר מס!

המטרה שלנו היא להקל עליכם כמה שיותר כאשר אתם רוצים להגיש את הבקשה ולכן חלק מהטפסים אנו יכולים להשיג עבורכם. לחצו כאן

במידה והחלטתם להגיש לבד בקשה להחזר מס- אתם תידרשו לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים, מומלץ עבורכם לעבור דרך הסימולטור שלנו של חישוב המס ונקודות הזיכוי, לגשת לפקיד השומה שלכם ולהגיש דרכו את הבקשה. התהליך הוא תהליך ארוך שדורש המון ובשביל זה אנחנו פה לעשות עבורכם את התהליך בזמן שאתם לא דואגים ממנו.

בשלב הראשון

תשלחו לנו תעודת זהות+ תעודה נוספת (רישיון נהגיה/ דרכון/ תעודת זהות של אחד ההורים). אנו נכין ייפוי כוח אשר אתם תחתמו עליהם והם ייתנו לנו לייצג אותכם מול הרשויות השונות ולעשות עבורכם את תהליך איסוף הטפסים.

בשלב השני

 נגיש את ייפוי הכוח לרשויות ונחכה עד אשר ייתנו לנו אישורים. לאחר קבלת האישורים אנו ננפיק עבורכם את כל הטפסים הרלוונטיים לבדיקת ההחזר.

בשלב השלישי

אנו נאסוף את המסמכים שלצערנו אנו לא יכולים להשיג בלעדיכם (כמו: קבלות על תרומות, אישור משיכת פיצויים וכד').

בשלב הרביעי

אנו נאמר לכם את הצפי המדויק ביותר שתוכלו למצוא! החישוב מתבצע דרך המערכות המשוכללות שלנו ובידי אנשי המקצוע המומחים שלנו.

בשלב החמישי

נכין עבורכם את טופס הבקשה (1301), תחתמו עליו ואנו נגיש אותו בשמכם אל רשויות המס.

כעת כל מה שנותר הוא לחכות שהכסף ייכנס אליכם לחשבון הבנק!!!

כל לקוח שעובר דרכנו הוא בעל אופי תהליך שונה ולכן זה תלוי במורכבות התהליך של הלקוח.

צרו איתנו קשר ואנו ניתן לכם את ההצעה המשתלמת ביותר עבורכם!

יש לציין כי אנו לא גובים את הכסף בתחילת התהליך אלא רק בשלבים המתאימים, אותם נסביר לכם בשיחה מולנו!

לצערנו כמו שיכול להיות שמגיע לכם החזר- גם יכול להיות שמגיע לכם חוב. הבדיקה שלנו תוכל לומר לכם במידה ויש לכם חוב. אנו לא נטפל בחוב ולא נגיש אותו, אנו נודיע לכם כי הוא קיים ואתם תוכלו לבחור אם להגיש את הדו"ח על החוב או לא. ברוב המקרים, מס הכנסה לא דורש את החוב מיוזמתו אלא אם פקיד השומה החליט "להגדיל ראש" כאשר ביצענו בקשה להחזר על שנה אחרת. לכן, במידה ויהיה קיים לכם חוב- תוכלו להתייעץ איתנו כיצד כדי לפעול בבקשה להחזרים של שאר השנים.

במידה ואתם נשואים, אתם תעברו את התהליך ביחד! כלומר השלבים יבוצעו ביחד והדו"חות יוגשו יחד. אם אתם נשואים אין כל חשש ואנו נעניק לכם שירות מקצועי ואיכותי.

בשנים שהייתם נשואים- נצטרך להגיש את הבקשה להחזר מס עבור שניכם יחד- כלומר שניכם תצטרכו לעבור את התהליך יחד ולהגיש יחד את הבקשה. במידה ואין שיתוף פעולה מן הצד השני- תוכלו להתייעץ איתנו בשיחה ואנו נמצא את הפתרון עבורכם על מנת שנוכל להחזיר לכם את הכסף שמגיע לכם.

בשנים שהייתם רווקים/גרושים- נוכל להגיש את הבקשה שלכם בנפרד ואין כל בעיה. יש לציין כי במידה ואתם משלמים מזונות אתם זכאים להטבות מס! העבירו לנו את הסכם תשלום מזונות ואנו נדאג לכך!

במידה ומשכתם את הכסף ב6 שנים האחרונות אכן זה יכול להיות רלוונטי לבקשה להחזר מס! יש לציין כי במידה ומשכתם כספי פנסיה מקופ"ג- אין אפשרות להחזיר את הסכום ששילמתם מס עבור אותה משיכה.
תשלום עבור ביטוח משכנתא/ ביטוח חיים יזכו אותכם בהטבת מס. יש לציין כי במידה ואתם משלמים ביטוח בריאות אין זה מזכה אתכם בהטבת מס.

כל ילד מעניק לכם נקודות זיכוי נוספות אשר מעניקות לכם הטבות מס. כלומר, ככל ויש לכם יותר ילדים- ההטבות שלכם גדולות יותר. יכול מאוד לקרות סיטואציה גם שנולד לכם ילד/ה והעבודה לא דיווחה עבורכם ולכן שילמתם מס יותר מאשר הייתם צריכים ויגיע לכם החזר! החישוב של נקודות הזיכוי עבור הילדים תלוי בגיל הילדים ועוד גורמים נוספים. תוכלו לבדוק את נקודות הזיכוי המגיעות לכם במחשבון נקודות הזיכוי החינמי שלנו. יש לציין כי במידה ויש לכם ילד/ה עם לקות למידה/מוגבלות זה מזכה אתכם בהטבת מס- תצטרכו לצרף את המסמכים הרלוונטיים ואנו נדרוש זאת עבורכם!

שימו לב שבשנת 2022 יצאה הוראת שעה בנוגע לנקודות זיכוי והורים לילדים שבין גיל 6-12- לחצו כאן

בהחלט כן! תידרשו לצרף אישור תושבות (אשר תוכלו להשיג מהמועצה המקומית בה אתם גרים). יש לציין כי תידרשו להוכיח שמרכז חייכם היה שם- על פי מבחנים של מס הכנסה אבל תנו לנו לעזור לכם עם זה. רוצים לדעת אם היישוב שלכם מזכה? לחצו כאן 

כן! תידרשו לצרף את תעודת העולה החדש שלכם לבקשת ההחזר וזה יזכה אותכם בנקודות זיכוי נוספות. במידה ותרצו לחשב כמה נקודות זיכוי מגיע לכם  לחצו כאן 

חשוב מאוד לציין שהתהליך כולו הוא ארוך. יש לציין כי אנו משתדלים שהתהליך שנמצא בעבודתנו יהיה קצר ומהיר- אך לצערנו זה תלוי גם במס הכנסה. התהליך יכול לקחת בין חודש לשנה (הממוצע נע בין חודש ל3 חודשים אז אל תדאגו). אנו נדאג לתת לכם שירות מהיר בעזרת צוות המומחים שלנו שעובד שנים רבות מול מערכות המס! בנוסף, עוד סיבה להיות רגועים היא שהכסף שלכם צובר 4% ריבית והפרשי הצמדה, כך שגם אם לוקח זמן- לפחות אתם מרוויחים עליו!

הודעה שקיבלתם היא הודעת הייצוג שלנו עבורכם במס הכנסה. במידה ולא תיכנסו לקישור שנשלח לכם- אין שום בעיה והתהליך יימשך כרגיל (פשוט קצת יותר זמן). במידה והקשתם על הקישור- תוכלו לזרז את התהליך באישור מתן הייפוי כוח עבורנו דרך האתר של מס הכנסה. צרו עם אחד הנציגים שלנו קשר- והוא ידאג לשלוח לכם מדריך קצר כיצד לפעול.

הצוות שלנו זמין עבורכם ויענה לכם במהירות האפשרית. שאלו את הגורם שמטפל בתיק עבורכם והוא יאמר לכם.